Braterstwo

  Wypełnij formularz,
  a znajdziemy dla Ciebie drużynę w ciągu 2 dni!


  Wyrażam zgodę na otrzymanie oferty Hufca ZHP Piast na wskazany numer telefonu. Zapoznałem się z polityką prywatności.

  Braterstwo

   Wypełnij formularz,
   a znajdziemy dla Ciebie drużynę w ciągu 2 dni!


   Wyrażam zgodę na otrzymanie oferty Hufca ZHP Piast na wskazany numer telefonu. Zapoznałem się z polityką prywatności.

   previous arrow
   next arrow

   Dlaczego warto zapisać dziecko do harcerstwa?

   Ciekawość świata

   W harcerstwie zaspokoimy tę potrzebę Twojego dziecka. Na nasz program składają się śródroczne zajęcia (tak zwane „zbiórki”), wyjazdy weekendowe (biwaki), rajdy, wędrówki i obozy. Jest to niezwykła okazja do zwiedzania naszego kraju. Czasem wyjeżdżamy również za granicę.

   Ciekawość świata to nie tylko turystyka, to również poznawanie reguł nim rządzących. Na naszych zbiórkach pokazujemy dzieciom piękny świat fizyki, sztuki oraz relacji międzyludzkich. Bez tablicy i sali lekcyjnych! Jesteśmy praktykami i uczymy w działaniu.

   Sprawności na całe życie

   Naszą misją jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowanie jego charakteru przez stawianie wyzwań. Od najmłodszych lat stopniowo dajemy harcerzom możliwość wypróbowania swoich sił w różnych zawodach w ramach systemu sprawności harcerskich. Aktywności, które podejmujemy jak służba, obozy pod namiotami, a w konsekwencji też i rola wychowawcy harcerskiego pozwalają zdobyć umiejętności z wielu dziedzin techniki, sztuki, kultury ale też i menadżerskich lub logistycznych. Nasza organizacja jest miejscem, gdzie można sprawdzić się w tych obszarach.

   Aktywność społeczna

   To z czego jesteśmy dumni to wyjątkowość harcerzy, którzy pewnie wkraczają w dorosłość. Satysfakcję sprawiają nam ich sukcesy na rynku pracy, przedsiębiorczość oraz zaangażowanie w życie społeczne. Naszym celem jest kształtowanie odpowiedzialnych i zaangażowany obywateli, którzy będą w stanie zostawić świat trochę lepszym niż go zastaliśmy. A wszystko to ma swój początek właśnie na zbiórkach harcerskich, na których harcerze budują swoją małą społeczność, rozstrzygają spory oraz aktywnie kreują jej działanie. Związek Harcerstwa Polskiego, a więc i Hufiec PIAST to największa organizacja młodzieżowa, która jest samoorganizująca się.

   Powrót do formularza