Braterstwo

  Wypełnij formularz,
  a skontaktujemy się z Tobą!

  Wyrażam zgodę na kontakt w sprawie współpracy z Hufcem ZHP Piast na wskazany numer telefonu. Zapoznałem się z polityką prywatności.

  Czytaj dalej

  158 Poznańska Drużyna Starszoharcerska
  w trakcie zwiedzania miasta Gdańsk, Zlot ZHP 2018.

  Współpraca z Hufcem PIAST

  Hufiec PIAST to stowarzyszenie ponad 600 harcerzy z poznańskiego Starego Miasta, realizujące metodę harcerską jako sposób na kształtowanie młodych charakterów. W tym niełatwym zadaniu wspierają nas nieocenieni sojusznicy – rodzice harcerzy, parafie, dyrektorzy i nauczyciele z lokalnych szkół. Dużym wsparciem jest również dla nas 1% podatku przekazywany przez mieszkańców i sympatyków naszego środowiska. Stowarzyszenie nie mogło by również istnieć bez wolontariackiej pracy dziesiątek instruktorów realizujących program wychowawczy. Dzięki takiemu wsparciu możemy działać.

  Mamy ambicję, by realizować rozbudowany program zajęć pełny innowacyjnych form pracy, które mogą być jeszcze efektywniejsze dzięki uczeniu młodzieży przez działanie. Często jednak brakuje nam do tego środków, dlatego stale poszukujemy nowych sojuszników oraz osób i organizacji chętnych do współpracy. Być może to właśnie Ty możesz nam pomóc!

  Oświata, samorządy oraz inne instytucje państwowe

  Wsparcie systemu oświaty, samorządów oraz innych instytucji państwowych często jest organizowane w ramach programów celowych w formie dotacji. Dzięki jednorazowym dotacjom możemy realizować:

  Mając na uwadze celowość dotacji oraz odpowiedzialne gospodarowanie finansami publicznymi przez instytucje, które nas wspierają, możemy wskazać następujące kierunki, w realizacji których z chęcią rozpoczniemy współpracę:

  Wsparcie dzieci i młodzieży z uboższych rodzin

  Nasze działanie jest oparte o kontakt z lokalną społecznością podczas cotygodniowych zbiórek. Propagujemy idee braterstwa i tolerancji, a powstałe w ten sposób środowisko sprzyja w nawiązywaniu trwałych realcji pomiędzy harcerzami oraz instruktorami. Jesteśmy świadkami zarówno rozwoju naszych harcerzy, jak też i tych gorszych chwil, gdy ich rodzina potrzebuje wsparcia, często finansowego. Staramy się odciążać rodziców znajdując dla nich inne źródła finansowania biwaków oraz obozów, by ich dzieci mogły doświadczyć przygody harcerskiej tak samo, jak rówieśnicy. Z naszego doświadczenia wynika, że jest to szczególnie istotne w przypadku rodzin wielodzietnych, jest to też jednak dla nas coraz większe wyzwanie.

  Atrakcyjny program

  Działamy metodą harcerską wynalezioną przez Roberta Baden-Powella ponad 100 lat temu. Zapewniając wszechstronny rozwój harcerzy organizujemy różnorodne zajęcia: techniczne, plastyczne, kulturalne, historyczne, językowe i inne. Często jesteśmy jednak zmuszeni zrezygnować z ambitnych i nowoczesnych form pracy na rzecz tych, które nie wygenerują dodatkowych kosztów. W tym zakresie wsparciem dla nas jest zarówno dodatkowe finansowanie jak i dostarczenie wszelkiej maści materiałów.

  Sprawne zaplecze techniczne

  Hufiec PIAST jest prawie tak wiekowy, jak samo harcerstwo. Nasze korzenie sięgają I wojny światowej, od czasów której jesteśmy nieodzownie związani z Poznaniem. Przez lata skompletowaliśmy bazę sprzętu obozowego, dysponujemy użyczonymi nam lokalami (które wykorzystujemy jako miejsce cotygodniowych spotkań harcerskich) oraz bazą noclegową w podpoznańskim Rogalinku k. Mosiny. Wysłużony przez lata sprzęt wymaga już wymiany, a budynki i lokale remontu – nie stać nas na nie, ponieważ na swojej działalności nie zarabiamy ani złotówki. Pomocne będzie tutaj wsparcie finansowe, nieodpłatne bądź promocyjne usługi fachowe oraz pomoc w wymianie sprzętu.

  Powrót do formularza kontaktowego

  Współpraca partnerska

  Hufiec PIAST realizuje ponad 3000 godzin zbiórek w miesiącu, kilkadziesiąt wyjazdów weekendowych oraz coroczne obozy, w których uczestniczy ponad 300 mieszkańców Poznania. Organizacja tych przedsięwzięć pozwala nam skupić dużą społeczność wokół turystyki i programu, który realizujemy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, być może możemy sobie wzajemnie pomóc. Oto kilka przykładów:

  Zbiórka w Twojej firmie

  Zależy nam, by w nasz program wplatać zajęcia związane z poznawaniem różnych zawodów. Ułatwia to wybór ścieżki kariery młodym ludziom, którzy w harcerstwie mają okazję rozwinąć się i odnaleźć swoje mocne strony. Możemy przeprowadzić jednogodzinną zbiórkę harcerską w formie zajęć praktycznych z pracownikami Twojej firmy lub w formie „oprowadzenia” i pogawędki, czym z chęcią pochwalimy się w naszych aktywnych mediach społecznościowych obserwowanych przez innych harcerzy, sympatyków oraz rodziców.

  Wymiana barterowa

  Prowadzimy bazę obozowo-biwakową w podpoznańskim Rogalinku, niedaleko Mosiny. Gościmy tam firmy realizujące imprezy integracyjne oraz wycieczki w ramach „zielonych szkół”. Na terenie ośrodka znajduje się boisko do siatkówki, grill oraz pole namiotowe. Nocleg jest możliwy zarówno pod namiotami jak i w murowanym budynku z wyposażoną kuchnią, jadalnią, natryskami oraz pokojami noclegowymi. Jeżeli chcesz zorganizować własne wydarzenie w naszym ośrodku, możemy sfinansować pobyt w ramach wymiany barterowej.

  Zaopatrzenie w materiały programowe, żywność, noclegi itp.

  Nasza służba społeczeństwu wymaga zaopatrywania organizacji w materiały programowe, żywność, wykup noclegów, usług turystycznych itp. Z chęcią skupilibyśmy swoje zamówienia na zaufanych firmach partnerskich w zamian za atrakcyjniejsze oferty.

  Powrót do formularza kontaktowego

  Sponsoring

  Z punktu widzenia naszej organizacji obserwujemy w Poznaniu coraz większą popularność społecznej odpowiedzialności biznesu. Decydując się na sponsoring Hufca PIAST pomożesz nam w kształtowaniu aktywnych obywateli naszego kraju, propagowaniu postaw proekologicznych oraz lokalnego patriotyzmu. Nasi harcerze dorastając wkraczają następnie na rynek pracy, na którym wyróżniają się dużą samodzielnością, zaradnością oraz zaangażowaniem. W ramach współpracy skonstruujemy dla Ciebie indywidualny pakiet sponsorski, w zakres którego wejdą działania promocyjne w naszych mediach społecznościowych, podczas wydarzeń sportowych, festynów oraz gadżetów reklamowych.

  Powrót do formularza kontaktowego