Szlachetna Paczka Hufca PIAST
18 listopada 2022


Szlachetna Paczka już za nami. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym – wasza pomoc była nieoceniona! Rodzina i wolontariusze również chcieli nam przekazać kilka słów. Dostaliśmy od nich wiadomość z podziękowaniami i relacją ze spotkania!

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina nie spodziewała się aż tak dużej ilości paczek. Gdy wraz z wolontariuszami wnieśliśmy pierwsze kartony i wyszliśmy po kolejne, byli bardzo zszokowani. Za każdym razem gdy wychodziliśmy po kolejne, stali w drzwiach zszokowani i pytali “to jeszcze nie koniec?”. Zachwycali się, że paczki były tak pięknie zapakowane. Gdy usiedliśmy w pokoju z wszystkimi pakunkami, nie wiedzieli co robić, od którego kartonu zacząć. Po chwili Pan Czesław brał po kolei kartonowe pudełka, zaglądał do środka i pokazywał wszystko żonie. Mimo tego, że dla starszej osoby było to trochę męczące, otworzyliśmy wszystkie pakunki.
Pan Czesław i pani Krystyna stwierdzili, że mają zapasy żywności i środków czystości, czy też kosmetyków, na cały kolejny rok. Dużą uwagę i ogromną radość, zwłaszcza u pana Czesława, wywołało radio, które od razu zostało wyjęte z opakowania. Radio było takim skrytym marzeniem Rodziny. Osobiste prezenty również bardzo się spodobały. Panią Krystynę bardzo ucieszyła ogromna ilość ręczników, gdyż te, które mieli w posiadaniu, były już bardzo podarte i zużyte. Zakup okularów oraz konsultacja również wywołały ogromną radość, bo był to także wydatek, na który Rodzina nie mogła sobie pozwolić.

Słowo od Rodziny

Rodzina chciała bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowywanie paczki oraz życzyć wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

Słowo od Wolontariusza

Z całego serca dziękuję za wybór Rodziny, którą się opiekowałam oraz przygotowanie wspaniałej paczki. Paczka była ogromna, pięknie zapakowana i spełniała wszystkie potrzeby. Rozpakowując prezenty z Rodziną czułam ogromną radość i wdzięczność za włożony w nie ogrom pracy, serce i fundusze.
Całej ekipie chciałabym złożyć najserdeczniejsze życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Niech będą przepełnione rodzinnym ciepłem, spokojem i miłością. Dobro, które od Was wychodzi, niech wraca ze zdwojoną siłą.

Podsumowanie Hufcowej Szlachetnej Paczki

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację paczki. Jesteście niesamowici! Paczka 10 grudnia trafiła do magazynu skąd dzień później powędrowała w ręce rodziny. Poniżej małe zestawienie naszych osiągnięć:


Druhny, Druhowie i Wszyscy Zainteresowani!

Ruszamy z tegoroczną akcją tworzenia Szlachetnej Paczki. W tym roku zbieramy rzeczy dla starszej pary z Poznania. Pani Krystyna i Pan Czesław są przemiłym małżeństwem, które niestety walczy z wieloma trudnościami dnia codziennego.

ALE TY MOŻESZ IM POMÓC!

Zbieramy:

– żywność, w tym: kawę, herbatę, makaron, owoce i warzywa w puszkach, olej, słodzik,

– rzeczy codziennego użytku, czyli: mydła, żele do mycia, płyny do płukania, czyszczenia i mycia naczyń, pasty do mycia zębów,

– specjalne podarunki, czyli rzeczy, które sprawią rodzinie wyjątkową przyjemność – odżywkę do włosów, jednorazowe maszynki do golenia i krem do golenia,

– ręczniki, pościel, pulsoksymetr,

– pieniądze na leki, okulary oraz nowe buty.

Wierzymy w to, że przyłączycie się do akcji i wesprzecie rodzinę, której pomagamy.

Po więcej informacji możecie sięgać na grupę na Facebooku lub kontaktując się z koordynatorem paczki (jagoda.janowska@zhp.net.pl).

Pozdrawiamy Tej!

Kreatorzy Dobra

Zobacz także