Obóz 174 PDH “Hetman”
1 sierpnia 2022


Już 13 lipca Harcerze Starsi, Wędrownicy oraz Instruktorzy ze 174 PDH “Hetman” wyruszyli na kwaterkę obozową do bazy harcerskiej w Kaplinie. Pod kierownictwem druha Krzysztofa rozstawili namioty oraz zbudowali niezbędne obozowe urządzenia- bramę, maszt, ogrodzenie, półki, a nawet ławeczki czy stoły! Po kilku dniach wzmożonych prac na miejsce przyjechała cała drużyna! Wszyscy uczestniczyli w dokończeniu budowy naszego miejsca obozowania, by jak najszybciej rozpocząć właściwe życie obozowe.

Życie często niełatwe, a choć pogoda w tym roku wyjątkowo dopisała, to przeciwności nie zabrakło. Potrzeba było samodzielności, organizacji czasu czy odwagi podczas nocnych wart. Zuchy podczas swojej kolonii wkroczyły w świat mitologii greckiej. Wcieliły się w rolę herosów, którzy stawiły czoła wielu niebezpieczeństwom. Dzięki swojej niezłomnej postawie odnalazły artefakty bogów i uratowały świat. Natomiast reszta uczestników zagłębiła się w historię Szarych Szeregów. Przeżyli w formie gier terenowych i zajęć akcje takie jak „Akcja pod Arsenałem”, “Sto milionów”, poznali służbę “Wawer”, „WISS”, a także Powstanie Warszawskie. Ponadto harcerze mogli zaznajomić się z realiami życia w tamtych czasach.

Po 19 dniach od rozpoczęcia budowy obozu, nadszedł czas na powrót do Poznania. I choć napewno wielu z nas chciałoby zostać w takim harcerskim świecie dłużej to jednak wróciliśmy do domu z uśmiechem na twarzy. Wróciliśmy jednak inni, niemal 20 osób z naszej drużyny złożyło Przyrzeczenie Harcerskie lub Obietnicę Zuchową – te najważniejsze w naszym Związku przysięgi.

„Kto raz przyjaźni poznał moc,

Nie będzie trwonił słów,

Przy innym ogniu, w inną noc,

Do zobaczenia znów!”

Zobacz także