Człap Rajd 2022
25 czerwca 2022


Człap Rajd jest organizowanym przez Namiestnictwo Zuchowe co roku wydarzeniem dla gromad zuchowych.

Tegoroczną tematyka, którą zgłębiliśmy, poruszając się uliczkami parku Sołackiego i realizując zadania to „Nasz świat, nasza równa przyszłość”.

Na rajdzie dowiedzieliśmy się jak zmieniać zużyty plastik w coś pożytecznego🍶 dzięki zabawie w drzewa, nauczyliśmy się jakie zasoby potrzebne są do życia takiej właśnie roślinie 🌳 bawiliśmy się również w budowanie uli dla pszczółek 🐝 i o tym rozmawialiśmy. Jednym z punktów rajdu było szukanie kreatywnych sposobów na podjęcie działań związanych ze zmianami klimatu 🌡️.Uczestnicy za pomocą komiksów opowiedzieli historię o tym jak wygląda świat i co chcieliby zmienić, aby przyszłość była zrównoważona 🌍. Zuchy dyskutowały jakie śmieci na co dzień wyrzucamy do śmieci i w jaki sposób można coś zredukować, użyć ponownie lub kupować mniej. Każda gromada podczas rajdu miała za zadanie spisywać wszystkie zwierzęta jakie napotkali.

Na mecie, na każdego uczestnika czekała zupa pomidorowa z ryżem lub makaronem oraz słodki poczęstunek 🍪. Całość podsumowaliśmy apelem, gdzie kadra wraz z swoimi zuchami dostała dyplom oraz plakietkę rajdu 📜. Podczas wydarzenia rozdane zostały również “Miodowe Wyzwania”, na które gromady pracowały cały rok 🍯 .

Zobacz także