Komunikat w sprawie obozów 2020
8 maja 2020


Drogie Druhny i Druhowie! Drodzy Rodzice!

Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną i obawy o trudność zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa zuchom, harcerzom i instruktorom, komenda Hufca “PIAST” Poznań – Stare Miasto podjęła dziś decyzję o odwołaniu Harcerskiej Akcji Letniej. Decyzja ta była szczególnie trudna, gdyż wakacyjny obóz to nie tylko wyczekiwany przez wszystkich wyjazd, lecz przede wszystkim podsumowanie całej pracy śródrocznej gromad i drużyn hufca. Niestety jednak niepewność co do przyszłości jest zbyt duża, dlatego już dzisiaj wychodzimy jej naprzeciw podejmując tę niełatwą decyzję.

Nie poddajemy się jednak i od razu rozpoczynamy pracę nad zorganizowaniem innych form wypoczynku letniego, np. półkolonii dla zuchów i harcerzy. Dotychczas kuratorium nie wydało jeszcze oficjalnych wytycznych, jednak jest szansa, że zezwolą one na bezpieczne przeprowadzenie półkolonii, zatem szykujemy się do wykorzystania takiego rozwiązania. Rezerwujemy też już teraz dla naszych zuchów i harcerzy na cały sierpień hufcowy Ośrodek obozowo-biwakowy w Rogalinku, by w przypadku pozytywnych wytycznych władz móc chociaż na kilka dni się tam spotkać.

Wierzymy w to, że chociaż czasy są wymagające, to jednak pozytywność harcerskiego wychowania pomoże nam przetrwać trudne sytuacje i z radością wrócić do zbiórek, biwaków i obozów wtedy, kiedy będzie to już możliwe.

Czuwaj!
komenda Hufca “PIAST” Poznań – Stare Miasto
hm. Anna Markiewicz
phm. Hanna de Bruijn
phm. Błażej Misiorny
phm. Jakub Tacik
phm. Martyna Maciejewska
pwd. Maria Ptak
pwd. Krzysztof Tecław

Zobacz także