100-lecie Harcerstwa Staromiejskiego
projekt zakończony


Cel projektu: Upamiętnienie 100 lat harcerstwa na terenach Poznania

Grupa docelowa: harcerze działający w Poznaniu - Stare Miasto

Data rozpoczęcia: 2013-05-31

Data zakończenia: 2013-06-02

W Ośrodku Harcerskim w Rogalinku pod Poznaniem odbył się Jubileuszowy Zlot z okazji 100-lecia Harcerstwa Staromiejskiego w Poznaniu. W uroczystościach wzięło udział 300 harcerzy działających w Hufcu ZHP Poznań Stare Miasto reprezentujących wiele drużyn harcerskich, gromad zuchowych i kręgów seniorów.

Zlot Hufca z okazji 100-lecia harcerstwa staromiejskiego 31.05-02.06.2013

Zlot rozpoczął się w piątek 31 maja, a uczestnicy docierali do Rogalinka różnymi sposobami. Najstarsi harcerze przypłynęli kajakami ze Śremu, młodsi wzięli udział w grze terenowej, która rozpoczynała się w Puszczykowie, a najmłodsi dotarli do Ośrodka Harcerskiego w Rogalinku biorąc udział w rajdzie pieszym.

W sobotę odbyło się wiele różnorodnych zajęć takich jak np. gra zlotowa, zajęcia z ratownictwa i pierwszej pomocy, aerodynamika – nauka budowy modeli samolotów czy zajęcia prezentujące możliwość budowy mebli z… palet. Głównym punktem Zlotu było Ognisko Stulecia, na które przybyło wielu byłych instruktorów i harcerzy hufca.

Niezmiernie cieszy fakt, że zgromadziliśmy przy ognisku wszystkie pokolenia naszej harcerskiej społeczności – mówi Komendant Hufca PIAST phm. Janusz Błaszczyk. – Takie spotkania to zawsze dobra okazja do podziękowania za to, co już za nami i odważnego spojrzenia w przyszłość. Mam nadzieję, że Zlot zostanie na długo w pamięci jego uczestników.

Imprezę zakończył uroczysty apel w niedzielę 2 czerwca rano, podczas którego ogłoszono wyniki gier, które odbywały się w trakcie Zlotu. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Naczelniczki ZHP hm. Małgorzaty Sinicy i Prezydenta Miasta Poznania pana Ryszarda Grobelnego.